Spływy kajakowe
dla firm, grup szkolnych,
rodziny lub przyjaciół

Organizujemy grupowe spływy kajakowe. Z naszej oferty każdego roku korzysta kilkaset osób. Organizujemy spływy jednodniowe, weekendowe i kilkudniowe, z możliwością noclegu pod namiotem. Sugerujemy także kwatery prywatne jeśli namiot to nienajlepsza opcja. Uczestnikami spływu mogą być amatorzy oraz doświadczeni kajakarze. Wszyscy uczestnicy są zawsze pod opieką instruktora kajakarstwa i ratowników WOPR.  Mając na uwadze potrzeby uczestników dobierzemy rzekę i konkretny jej odcinek, tak by spływ był ciekawy i przyjemny. Zazwyczaj jest to Wda, Brda lub Wierzyca z bardzo czystą wodą i pięknymi krajobrazami. Dla tych bardziej zaawansowanych kajakarzy mamy rzeki trudne, z szybkim nurtem i zwałkami.

Zespołem na kajaki? Czy to ma sens?

Jak najbardziej! Spływ kajakowy to niezwykłe wspomnienia dla każdej kajakarskiej dwójki ale również ogrom wspólnych doświadczeń dla całego zespołu. Bo płyniemy razem. Doświadczamy wspólnie piękna przyrody. Towarzystwo to też poczucie bezpieczeństwa a rownież wiele zabawnych sytuacji po trasie, które właśnie wspierają integrację w grupie.
Dbamy też aby jak najskuteczniej dopasować trasę spływu, zarówno pod kątem poziomu trudności, całościowego planu spływu, jak i  dodatkowych atrakcji.

Nie samymi kajakami człowiek żyje, czyli inne atrakcje podczas spływu

Spływ kajakowy to też podróż z biegiem rzeki. Każdego dnia możliwym jest więc baza noclegowa i rozrywkowa w innym miejscu. Możemy zaplanować aktywne rozrywki zarówno w ramach realizowanej trasy, jak i zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami grupy. Chcielibyście zagrać w Paintball? Nie ma sprawy! Brakuje Wam zawodnika do siatkówki? Da się zrobić! Ofertę dopasowujemy do każdej grupy z osobna aby była jak najbardziej korzystna ale też interesująca dla uczestników spływu.

Cennik 

Poniedziałek – piątek

Weekendy 

Ceny weekendowe na jeden lub dwa dni

Planujesz wyjazd grupowy. Chcesz zorganizować spływ firmowy, szkolny albo rodzinny?

Mamy dla Ciebie ofertę – wypełnij formularz

KROK 1

Wypełnij formularz, podaj liczbę uczestników, termin oraz wybraną trasę lub oczekiwania

KROK 2

Przeanalizujemy Twój formularz i wyślemy naszą ofertę dla spływu grupowego

KROK 3

Wpłać zaliczkę i spotkajmy się w umówionym terminie
Wszystko zorganizujemy.

Formularz dla spływu grupowego

Potwierdź zgodę

3 + 2 =

Czarna Woda

Hydrostacja | Wypożyczalnia i Pole Namiotowe

Pływalnia Witomino

Pływalnia posiada basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m z sześcioma torami o głębokości od 1,35 m do 1,85 m
Parking na terenie szkoły

Telefon: +48 606 676 005

Email: szkola@hydrostacja.pl

Stawna 4-6, 81-629 Gdynia

Zajęcia na pływalni Witomino obsługiwane są przez firmę Fyrsta Centrum Sportu i Rekreacji Damian Mrożek
nr rachunku mBank   86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

Kajaki.Hydrostacja.pl

NR KONTA mBank
86 1140 2004 0000 3302 5230 1294
HYDROSTACJA Damian Mrożek

Strefa pytań

Jaki kajak wybrać patrząc na długość spływu?

 

Na jednodniowy spływ kajakowy zazwyczaj wystarcza kajak w wersji STANDARD bez komory bagażowej. Jeśli jednak chcesz coś schować do komory i nie trzymać tego w kokpicie w obawie przed zgubieniem to zastanów się nad wersją DE LUX z komorą. Wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom i w ofercie mamy takie kajaki. Posiadamy również w 100% szczelne worki kajakowe, do których za 5 zł dziennie schowasz suche rzeczy, klucze, dokumenty...

Spływ weekendowy może nadal odbywać się w kajakach w WERSJI STANDARD jeśli chcesz trochę zaoszczędzić lub jeśli zaplanujesz koniec pierwszego i początek drugiego etapu spływu oraz nocleg w naszej bazie. Wtedy auta z bagażami mogą zostać na naszym parkingu i płyniesz dwa dni "na lekko" tzn. bez bagażu.

Spływ wielodniowy lub jeśli wybierasz się na spływ z bagażem polecamy nasze kajaki w wersji DE LUX z komorą i pełnym olinowaniem na pokładzie. Komorę zamkniesz i o nic się nie martwisz, na pokładzie kajaka przytroczysz lekki bagaż jak mapnik, karimaty, worek kajakowy ze śpiworem etc. 

 

 

 

Jaki sprzęt wybrać pod kątem jego uczestników?

Spływ kajakowy w grupie przyjaciół i znajomych. Zazwyczaj wybierany jest kajak dwuosobowy, bo najczęściej kajakarze umawiają się tak, że płyną parami. Gdy jest nieparzysta liczba zgłoszonych umożliwiamy dobór kajaka jednoosobowego, który jest równie szybki i stabilny co kajak dwuosobowy.

Rodzinny spływ kajakowy wymaga odmiennego podejścia. Jeśli masz dziecko do 6 max do 7 lat to najczęściej chcesz je mieć blisko siebie. Właśnie w takiej sytuacji oferujemy kajak 3 osobowy. Jeśli masz starsze dziecko lub dwoje dzieci nawet do 12 roku życia to wygodnym i ekonomicznym wyborem na wspólne spływy kajakowe będzie rodzinne, niezwykle pakowne i stabilne kanu dla 3 - 4 osób. Nasi klienci, którzy spróbowali pływać rodzinnie w kanu zazwyczaj już nie chcą tego zmieniać.

Innym rozwiązaniem dla 3 osobowej rodziny jest zestaw: kajak jednoosobowy + kajak dwuosobowy. 

Kajak jednoosobowy jest niemal dla każdego. Mamy wielu klientów, znajomych i przyjaciół, którzy uważają, że jak pływać to tylko spływ w kajaku jednoosobowym.

 

 

Co zabrać ze sobą na jednodniowy spływ kajakowy?

 • odzież na przebranie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna. Zabezpiecz ją przed zmoczeniem i pamiętaj, że worek na śmieci nie załatwia sprawy - to słaby przeżytek. 
 • kurtkę na deszcz - każdy ma w szafie
 • czapkę z daszkiem - pomaga w upał i podczas opadów deszczu
 • wodę pitną i jedzenie pod ręką w kajaku
 • kajakowe worki wodoszczelne na rzeczy, dokumenty, telefony...
 • odpowiednie obuwie, w którym nie będziesz się bać wejść do wody. Nie wchodź do wody boso ze względu na muszle, ostre patyki i czasem śmieci pozostawione przez innych w wodzie i na biwakach
 • okulary przeciwsłoneczne
 • zabezpieczony telefon komórkowy

Jak pływać?

 • Zanim wypłyniesz dobrze zabezpiecz przed utopieniem i ułóż rzeczy w kajaku tak, by większy ciężar był z tyłu. Wtedy kajak pływa prosto. Jeśli zaburzysz ten układ nie dziw się, że raz skręcasz w prawo, raz w lewo. 
 • Osoba cięższa i sprawniejsza fizycznie powinna siedzieć z tyłu kajaka
 • Należy odpowiednio dobrać rozmiar kamizelki asekuracyjnej. Posiadamy kamizelki ratunkowe dla dzieci już od 3 roku życia oraz kamizelki asekuracyjne w każdym rozmiarze. Nie traktuj kamizelki jako poduszki pod pupę. Nasze kajaki mają niezwykle wygodne siedziska, a kamizelki mają klamry i paski do regulacji, więc nie poprawią Twojego komfortu siedzenia. 
 • Do kajaka wsiadaj i wysiadaj na wodzie, a nie na brzegu. Wsiadanie na brzegu = zaburzona równowaga co często kończy się wywrotką już na starcie spływu. 
 • Zawsze bacznie obserwuj przeszkody w postaci gałęzi i kamieni w korycie rzeki lub w postaci mostków. To w tych miejscach najczęściej dochodzi do wywrotki. 
 • Zawsze siedź spokojnie, prosto w kajaku i nie wykonuj gwałtownych ruchów na bok. 
 • Przepływając pod przeszkodami (zwalone drzewa, mostki) nie należy przechylać się na boki. Najlepiej położyć się wówczas w kajaku lub pochylić do przodu a w kanu należy usiąść na jego dnie. 
 • Zabronione jest pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających

Dane do przelewu za spływy grupowe

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany dzień tygodnia.

You have Successfully Subscribed!

Dane do przelewu

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika.

You have Successfully Subscribed!

Rezerwuj spływ