kajaKI i kanu RZEKA WDA, CZARNA WODA

KAJAKI

1 osobowe

KAJAKI

2-4 osobowe

Kajaki  1 – osobowe z polietylenu rzeka Wda

Kajaki i kanu 2-4 osobowe z polietylenu

Kanu, kajaki na Kaszubach, w Borach Tucholskich.
Kanu, kajaki na Kaszubach, w Borach Tucholskich.

Jakie wybrać kajaki?

Kajaki i kanu, które Państwu oferujemy to nie przypadek. Świadomie w naszej wypożyczalni nad rzeką Wdą znalazł się sprzęt różnego rodzaju.

Mimo, że kajaki i kanu różnią się od siebie budową to podkreślamy, że każdy z nich znakomicie służy do uprawiania rekreacji kajakarzom co pływają rzadko i turystyki dla zaawansowanych kajakarzy.

Posiadamy kajaki jednoosobowe z polietylenu dla tych co lubią niezależność. Są one różnej długości i wyporności. Najkrótszy rekreacyjny kajak Smart XL ma 385 cm, dłuższy wyprawowy kajak Necky Zoar ma aż 427 cm.

Nasze dwuosobowe polietylenowe kajaki spełnią oczekiwania par i rodzin z dziećmi. Możesz realizować spływy kajakowe w duecie lub dodatkowo wykorzystać dostawkę dla dziecka i wtedy mamy osadę 2 + 1. Kajaki Manitou i Salish to wygodne i niezwykle lekkie kajaki dwuosobowe. Kajak trzyosobowy Active Finder pomieści dziecko do 140 cm, a kajak Solina dziecko do 150 cm. To bardzo często wybierane kajaki trzyosobowe.

Posiadamy też piękne i stabilne kanu dla 2,3 i 4 osób, zwane także kanadyjkami. Tak! Stabilne! Wbrew wyobrażeniom niektórych osób, którym canoe (ang.) kojarzy się z wywrotkami na wartkim nurcie z amerykańskich filmów o niedźwiadkach.

Kanu to nie kajak i ma wiele zalet:

a) wyższa burta canoe zwiększa jego ładowność, ale nieco trudniej przepłynąć pod przeszkodami. Na szczęście na rzece Wdzie jest tych niskich przeszkód niewiele
b) siedzenia zamontowane są znacznie wyżej niż w kajaku, więc siedzi się wygodniej
c) nasze canoe są szersze niż kajaki co zwiększa ich stabilność
d) tylko do kanu wsiądzie 4 osobowa rodzina z dziećmi nawet powyżej 9 lat
e) możesz wiosłować pagajem lub podwójnym wiosłem jak w kajaku
f) w kanu wrzucisz mnóstwo gratów, a nawet psa i nadal pływasz komfortowo

Który kajak wybierasz?

Rezerwuj spływ