Spływy jednodniowe rzeką Wdą

Oferujemy spływy kajakowe pięknymi rzekami Wdą i Brdą.

Z nami odkryj Pomorze, Kociewie, Bory Tucholskie, Kaszuby.

 

Organizujemy kajakowe spływy: kilkugodzinne, weekendowe i kilkudniowe. Oprócz naszych stałych i kultowych odcinków rzeki, jesteśmy w stanie dostarczyć kajaki albo kanu, a także kajakarzy w wiele miejsc na start spływu, a następnie odebrać z ustalonego końca wycieczki kajakowej. Turystom niepewnym swoich możliwości pomożemy z wyborem odpowiedniego odcinka rzeki. Dopasujemy spływ kajakami do Twoich umiejętności i oczekiwań. Blisko nam na rzeki: Wda, Brda, Wierzyca, Niechwaszcz, Kanał Wdy, więc jeśli wybierasz spływ jednodniowy to najlepiej na tych szlakach. Na spływy dwudniowe, weekendowe i wielodniowe zawozimy nasze kajaki i kanu również na przystanie takich rzek jak: Słupia, Łupawa, Wisła od Torunia do Gdańska. Znamy je dobrze stąd też wiemy, które rzeki i które odcinki są dobre na spływ rodzinny, a które dostarczą atrakcji nawet zaawansowanym kajakarzom.

Organizujemy również spływy kajakami dla grup. Jeśli trzeba są to spływy z instruktorami: spływy firmowe, spływy integracyjne i szkolne.

Trasy spływów kajakiem – Rzeka Wda

Wda to rzeka, która jest lewym dopływem Wisły. Wpada do Wisły za Świeciem, a źródła rzeki Wdy znajdują się w okolicach Jeziora Wieckiego, w okolicach Bytowa. Rzeka Wda inaczej Czarna Woda. Dokładnie tak jak nazwa naszej miejscowości, z której pochodzimy i w której jest nasza wypożyczalnia kajaków.  Rzeka Wda posiada drugą klasę czystości wody. Jest to rzeka o charakterze nizinno – leśnym. Wda – Czarna Woda przepływa przez Pojezierze Kaszubskie, przepiękną i niepowtarzalną Równinę Tucholską (Bory Tucholskie) oraz Wysoczyznę Świecką. Z racji urokliwych krajobrazów, jakie rozciągają się na trasie jej spływu, rzeka ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych rzek nizinnych Polski. Liczne zakola i meandry wśród lasów sprawiają, że nawet najbardziej wymagający miłośnicy kajakarstwa odnajdą tu idealne warunki do wypoczynku i uprawiania kilkudniowej turystyki. Na rzece Wdzie mimo znacznych wahań nigdy nie występuje zbyt niski poziom wody, co nawet w okresie suszy sprawia, że kajakarze posiadają znakomite warunki do uprawnia swojej pasji.

Klonowice – Czarna Woda (Hydrostacja)

 Dla początkujących i zabieganych

Klonowice – Czarna Woda. Najkrótszy dwugodzinny spływ kajakowy rzeką Wdą do naszego kempingu i wypożyczalni dla początkujących kajakarzy, albo tych co mają mało czasu. Ten etap trasy kajakowej nadaje się również jako alternatywa w niepogodę. Na trasie tego spływu kajakowego mijana jest śliczna leśna dolina, któtki ale ciekawy przemysłowy lewy brzeg w Czarnej Wodzie, zadbane ogródki działkowe i 2 duże mosty nad Wdą: kolejowy i drogowy, gdzie zawsze rzeka przyspiesza. Dalej z kajaka widoczne są: na lewym brzegu tzw. “Stara Czarna Woda” czyli ciąg domów jednorodzinnych usytuowanych wzdłuż doliny rzeki Wdy, na prawym brzegu Złe Mięso i Jastrzębie. W końcu na wysokości wsi Jastrzębie na lewym brzegu znajduje się nasz kemping i wypożyczalnia Kajaki Hydrostacja.

 

}

2 godziny

,

10 km

łatwa

Miedzno – Czarna Woda (Hydrostacja)

Klasyk – spływ kajakowy o średnim stopniu trudności

Jednodniowy spływ kajakowy na bardzo urozmaiconym odcinku rzeki: Miedzno – Wojtal – Czarna Woda. Ten etap rzeką Wdą polecamy na weekendowe rodzinne spływy kajakowe. Start we wsi Miedzno gwarantuje wielką różnorodność również dla kajakarzy planujących jednodniowe spływy rzeką Wdą. Najpierw wiejskie klimaty, potem urok ślicznego rozlewiska rzeki Wdy przed wioską Wojtal w typowym otoczeniu dojrzałego sosnowego lasu i klimat jak z bajki o nazwie “Bory Tucholskie”. Jedna łatwa dla kajakarzy przenoska w Wojtalu i okazja by zaopatrzyć się w barze lub sklepie rybnym po prawej stronie rzeki. UWAGA! 200 m za przenoską trzeba przepłynąć pod bardzo niskim mostem. Ponieważ nurt jest tu szybki to należy się do tego wcześniej przygotować tzn. bardzo zwolnić i usiąść na dnie kanu lub kajaka. Potem rzeka Wda meandruje przez piękny las, w którym kajaki ciuchutko suną aż do miejscowości Czarna Woda. Spod mostu drogowego na drodze krajowej 22 relacji Starogard Gdański – Chojnice należy kontynuować spływ kajakami lub kanu przez około 35-40 minut. Na prawym brzegu rzeki Wdy mija się wioski Złe Mięso oraz Jastrzębie. Meta spływu to usytuowana na lewym brzegu wypożyczalnia kajaków i kemping o nazwie Kajaki Hydrostacja. To ślicznie zlokalizowane pole namiotowe znajduje się na samym końcu wsi. To nadal jest Czarna Woda.

 

}

3,5 – 4 godziny

,

18 km

średnia

Bąk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Nasz najdłuższy klasyk na spływ jednodniowy. Spływ rzeką w kajaku lub kanu  dla kajakarzy, którzy chcą spędzić minimum pół dnia na wodzie.

To najdłuższy klasyk, bardzo często wybierany odcinek rzeki. Z Bąka do Wojtala rzeka wycina dolinę w piaszczystych meandrach zarośniętych lasem sosnowym. Na trasie do Wojtala biwak Miedzno na lewym brzegu i Rezerwat Kamienne Kręgi na prawym brzegu rzeki. Od Rezerwatu Kamienne Kręgi w Odrach do Wojtala kajaki płyną po ślicznym śródleśnym rozlewisku, które powstało przez zaporę na rzece Wdzie we wsi Wojtal. W Wojtalu jest jedyna obowiązkowa przenoska. Opis trasy od Wojtala do naszej bazy w Czarnej Wodzie znajdziesz powyżej. Kontynuując spływ kajakami będziesz mijał po drodze wsie: Wojtal, Wieck, Klonowice, miasteczko Czarna Woda, wieś Złe Mięso i na prawym brzegu rzeki Jastrzębie.

 

 

}

5 – 6 godzin

,

23 km

średni

Górskie Mosty k. wsi Borsk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Spływ na cały dzień dla koneserów i świadomych kajakarzy

Spływ zaczyna się na starorzeczu Wdy. Krystalicznie czysta woda, wartki nurt, płytkie kamieniste meandry, sosnowo – olchowy las to cechy charakterystyczne tego odcinka. Tak przez około 2 km, potem rzeka robi się nieco głębsza, a dno piaszczyste. W takiej pięknej scenerii spływ kontynuujesz aż do biwaków we wsi Miedzno. Opis spływu i mapę na trasie Miedzno – Czarna Woda szukaj powyżej. Kontynuując spływ kajakami będziesz mijał po drodze wsie: Odry, Wojtal (powyżej mapa i opis trasy) , Wieck, Klonowice (powyżej mapa i opis trasy) , miasto Czarna Woda, wieś Złe Mięso i na prawym brzegu rzeki Jastrzębie. 

 

}

7.5 godziny

,

26.5 km

wymagająca

Czarna Woda (Hydrostacja) – Czarne

Krótki spływ kajakowy z naszej bazy w Czarnej Wodzie w dół rzeki. Dla wszystkich – zwłaszcza dla początkujących kajakarzy i zabieganych ludzi, którzy w kajaku siedzą raz na kilka lat

Najłatwiejszy spokojny i leniwy odcinek do pływania nawet z małymi dziećmi. Ciekawy, krótki etap rzeką z naszej przystani dla początkujących, albo tych co mają mało czasu. Nadaje się również jako alternatywa w niepogodę i pływanie pierwszy raz z małymi dziećmi, bo można skończyć jeszcze szybciej: Klaniny 4 km od przystani, Czubek na 9 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina i niewielkie osady. Koniec spływu na lewym brzegu za betonowym mostem z żółtymi barierkami na biwaku Czarne. To trzeci licząc od naszej wypożyczalni most, po którym przejedzie auto osobowe.

 

}

2.5 godziny

,

11 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młyńsk

Nasz średni klasyk od przystani w dół rzeki. Dla tych co nie boją się skończyć spływ “pośrodku niczego” z wyższymi kosztami dojazdu do tego trudnego celu. 

Ciekawy, średni etap rzeką z naszej przystani dla każdego, ale z dość trudnym brzegiem do wysiadania. Nadaje się jako alternatywa w niepogodę, bo spływy kajakowe można skończyć szybciej – w osadzie Bąk na 9 km lub Czarne 11 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina rzeki Wdy i niewielkie osady. Poniżej wsi Czarne śliczne nadrzeczne, podmokłe łąki. Koniec spływu na lewym brzegu na jednej z takich uroczych łąk. Kajaki wyciągamy tuż przed dużym całkowicie drewnianym mostem. To niewygodny i wysoki brzeg zarówno do wysiadania, jak i do wyciągania kajaków na przyczepę.

 

}

3 godziny

,

15 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Osowo Leśne

Atrakcyjny spływ kajakowy dla wszystkich kajakarzy. To klasyk ze startem z naszej przystani

Bardzo często wybierany w weekend. Krajobraz to śliczna żyzna łąka w dolinie rzeki z fragmentami sosnowych lasów i przewagą olchy na brzegach rzeki. Po drodze przed Czubkiem zaczynają się ogromne połacia płytkiego i piaszczystego dna zachęcające do zabawy i kąpieli. W Czubku skromne leśne pole po prawej przed i lewej stronie za mostem. W Czarnym za mostem kemping z wiatami, paleniskami, gastronomią i super miejsce do kąpieli. Jest tam jak w jacuzzi. Dalej spływ kajakami wiedzie pod wysokim drewnianym mostem – to Młyńsk. Raczej nie kończ tu spływu. Wysoki i trudny do wyjścia brzeg oraz trudny dla nas dojazd raczej skłaniają, by powiosłować jeszcze 30-40 minut. Wypatruj tu ptactwa wodnego i ryb widocznych na tle białego piaszczystego dna. Dotrzesz kajakiem do dużego betonowego mostu koło wsi Osowo Leśne, przy którym znajduje się pomnik Papieża Jana Pawła II. Spływ kajakarzy kończy się przed mostem na lewym brzegu.

 

}

4-5 godzin

,

21 km

średnia

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młynki Leśniczówka

Długi spływ kajakowy. Tylko dla wytrwałych kajakarzy i świadomych turystów lub dla tych co lubią prawdziwe wyzwania.

Trasa tylko dla wytrwałych. Naprawdę warto! Jeśli się stale wiosłuje to płytką rzeką, tak jak Wda w tej części, jesteś w stanie pokonać około 5km/h. Za Osowem Leśnym dominują podmokłe łąki i cudowne zachęcające do wejścia płytkie i piaszczyste dno rzeki. Po ok. 3km las ponownie zbliża się do rzeki i czaruje nas swym bogactwem i spokojem. Zakończenie spływu przy Leśniczówce Młynki po prawej za mostem. Opis etapu Czarna Woda – Osowo Leśne powyżej.

 

}

6-8 godzin

,

28 km

wymagająca

Rzeka Wda. Wdecki młyn – Błędno

Atrakcyjny spływ kajakowy dla tych wciągniętych. 

Jeden z etapów kilkudniowego spływu kajakowego, w właściwie spływu na kilka osad w kanu. Start przy zaporze na rzece o nazwie Wdecki Młyn, meta spływu na leśnym biwaku Błędno. Stopień trudności średni tylko ze względu długość spływu. Zerknijcie. To było ok 6h pływania.

 

}

6-7 godzin

,

26 km

średnia

Rzeka Wda. Spływ Kajakowy Osowo Leśne – Wdecki Młyn

Długi jednodniowy spływ kajakowy. 

Jednodniowy etap spływu. Rzeka Wda latem. Trasa Osowo Leśne w okolicy Mały Bukowiec, przez wieś Wda do biwaku Wdecki Młyn. Pierwsza część bogata w podmokłe nadrzeczne łąki i pastwiska. Od Młynek więcej lasu. Cały odcinek z dala od cywilizacji. W rzece cudnie czysta, przejrzysta i pełna ryb woda.

 

}

5-6 godzin

,

21.6 km

wymagająca

Rzeka BRDA  Rytel – Woziwoda

 Klasyk. 

Piękne śródleśne miejsce nad rzeką Brdą. Stąd ruszają spływy kajakowe śliczną rzeką. To tutaj w sierpniu 2017 roku nawałnica zniszczyła ogromne obszary leśne. Rzeka w na tym odcinku jest szybka, zasobna w wodę i bardzo meandrująca. Kajakarze mają do pokonania bardzo ciekawy odcinek do Woziwody.

 

}

5 – 6 godziny

,

21.6 km

↔

średnia

 

Cennik wynajmu kajaków na spływ jednodniowy, dwudniowy lub trzydniowy – rzeka Wda, Brda, Wierzyca. 

 

powyżej 3 dni rabat 5%

  powyżej 6 dni rabat 10%

   powyżej 9 dni rabat 20%

Ceny  poniedziałek – piątek 

Weekendy ( z wyłączeniem 12-15 sierpnia 2022)

Długie weekendy 3-6 czerwca i 13-15 sierpnia 2021

Dostępne rodzaje kajaków

Zobacz  wszystkie nasze kajaki w zakładce SPRZĘT

Wyposażenie kajakarza. Cennik

Cennik dodatkowego wyposażenia

SUPER OFERTA! 

KROK 1
Użyj kalkulatora aby poznać szacunkowy koszt spływu

KROK 2
Wyślij wyliczenie do nas, możesz zapytać o dodatkowe usługi

KROK 3
Zarezerwujemy dla Ciebie sprzęt lub wyślemy ofertę specjalną

Formularz dla spływu grupowego

Potwierdź zgodę

6 + 13 =

Kajaki.Hydrostacja.pl

NR KONTA mBank 86 1140 2004 0000 3302 5230 1294
HYDROSTACJA, Damian Mrożek

Questions zone

 

Which kayak should you choose based on the length of the trip?

 

For a one-day canoeing trip, a STANDARD version without a luggage compartment is usually sufficient. However, if you want to hide something in the chamber and not keep it in the cockpit for fear of losing it, consider the DE LUX version with the chamber. We meet your expectations and we offer such canoes. We also have 100% sealed canoe bags, where you can hide dry items, keys, documents for 5 PLN a day 

 

The weekend rafting can still take place in canoes in the STANDARD VERSION if you want to save a little or if you plan the end of the first and the beginning of the second stage of the rafting and overnight stay in our base. Then cars with luggage can stay in our car park, and you will canoe for two days "lightly", i.e. without luggage.

 

A multi-day trip or if you are going for a trip with  your luggage, we recommend our DE LUX canoes with a chamber and full rigging on board. The chamber will  be closed, and you will not worry about anything, you can carry light luggage on board, such as a map holder, sleeping mats, canoe sack with a sleeping bag etc.

What equipment should  be chosen for its participants?

Canoeing with a group of friends and acquaintances. Usually, a double kayak is chosen, because most often canoeists agree that they go in pairs. If there is an odd number of participants, we can choose a single kayak, which is as fast and stable as a double kayak.

Family canoeing trip requires a different approach. If you have a child from 6 to 7 years old, you usually want to have them close to you. This is where we offer a 3-person kayak. If you have an older child or two children up to 12 years old, a convenient and economical choice for a joint canoeing trip will be a family, extremely spacious and stable canoe for 3 - 4 people. Our customers who have tried family canoeing usually do not want to change it anymore.

Another solution for a family of 3 is a set: single kayak + double kayak.

A single kayak  is for almost everyone. We have many clients, acquaintances and friends who think that  if you canoe you can only make one-person kayak trip.

 

 

 

What to take with you for a one-day kayaking trip?

 • Clothes for disguise, because you never know when it will be needed. Protect it from getting wet and remember that a rubbish bag doesn't get the job done - it's a poor relic.
 • Rain jacket - everyone has in the wardrobe
 • baseball cap - helps in heat and rainfall
 • drinking water and food on hand in the canoe
 • canoeing waterproof bags for things, documents, phones ...
 • Appropriate footwear in which you will not be afraid to enter the water. Do not enter the water barefoot due to shells, sharp sticks and sometimes litter left by others in the water and on camping sites
 • Sunglasses
 • secured mobile phone

How to canoe ?

 • Before you leave, make sure you do not drown and arrange things in the kayak so that the greater weight is at the back. Then the kayak goes straight. If you disrupt this system, don't be surprised that you turn right and left once.
 • A heavier and more physically fit person should sit in the back of the kayak.
 • The size of the safety vest should be selected accordingly. We have life jackets for children from 3 years of age and life vest in all sizes. Do not treat the vest as a bottom pillow. Our kayaks have extremely comfortable seats, and the vests have buckles and adjustable straps, so they won't improve your sitting comfort.
 • Get in and out of the kayak in the water, not on the shore. Getting on the shore = disturbed balance, which often ends with an overturning at the beginning of the trip.
 • Always keep a close eye on obstacles such as branches and stones in the river bed or as bridges. These are the  places where overturns are more common.
 • Always sit calmly, straight in the kayak and do not make any sudden sideways movementshen passing under obstacles (fallen trees, bridges), do not lean sideways. It is best to lie down in the kayak or lean forward and sit on its bottom of the canoe.
 • Whenen passing under obstacles (fallen trees, bridges), do not lean sideways. It is best to lie down in the kayak or lean forward and sit on its bottom of the canoe.
 • It is forbidden to canoe under the influence of alcohol or other intoxicants
 

Dane do przelewu za spływy grupowe

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany dzień tygodnia.

You have Successfully Subscribed!

Dane do przelewu

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika.

You have Successfully Subscribed!

Rezerwuj spływ