Spływy jednodniowe rzeką Wdą

Oferujemy spływy kajakowe pięknymi rzekami Wdą i Brdą.

Z nami odkryj Pomorze, Kociewie, Bory Tucholskie, Kaszuby.

 

Organizujemy kajakowe spływy: kilkugodzinne, weekendowe i kilkudniowe. Oprócz naszych stałych i kultowych odcinków rzeki, jesteśmy w stanie dostarczyć kajaki albo kanu, a także kajakarzy w wiele miejsc na start spływu, a następnie odebrać z ustalonego końca wycieczki kajakowej. Turystom niepewnym swoich możliwości pomożemy z wyborem odpowiedniego odcinka rzeki. Dopasujemy spływ kajakami do Twoich umiejętności i oczekiwań. Blisko nam na rzeki: Wda, Brda, Wierzyca, Niechwaszcz, Kanał Wdy, więc jeśli wybierasz spływ jednodniowy to najlepiej na tych szlakach. Na spływy dwudniowe, weekendowe i wielodniowe zawozimy nasze kajaki i kanu również na przystanie takich rzek jak: Słupia, Łupawa, Wisła od Torunia do Gdańska. Znamy je dobrze stąd też wiemy, które rzeki i które odcinki są dobre na spływ rodzinny, a które dostarczą atrakcji nawet zaawansowanym kajakarzom.

Organizujemy również spływy kajakami dla grup. Jeśli trzeba są to spływy z instruktorami: spływy firmowe, spływy integracyjne i szkolne.

Trasy spływów kajakiem – Rzeka Wda

Wda to rzeka, która jest lewym dopływem Wisły. Wpada do Wisły za Świeciem, a źródła rzeki Wdy znajdują się w okolicach Jeziora Wieckiego, w okolicach Bytowa. Rzeka Wda inaczej Czarna Woda. Dokładnie tak jak nazwa naszej miejscowości, z której pochodzimy i w której jest nasza wypożyczalnia kajaków.  Rzeka Wda posiada drugą klasę czystości wody. Jest to rzeka o charakterze nizinno – leśnym. Wda – Czarna Woda przepływa przez Pojezierze Kaszubskie, przepiękną i niepowtarzalną Równinę Tucholską (Bory Tucholskie) oraz Wysoczyznę Świecką. Z racji urokliwych krajobrazów, jakie rozciągają się na trasie jej spływu, rzeka ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych rzek nizinnych Polski. Liczne zakola i meandry wśród lasów sprawiają, że nawet najbardziej wymagający miłośnicy kajakarstwa odnajdą tu idealne warunki do wypoczynku i uprawiania kilkudniowej turystyki. Na rzece Wdzie mimo znacznych wahań nigdy nie występuje zbyt niski poziom wody, co nawet w okresie suszy sprawia, że kajakarze posiadają znakomite warunki do uprawnia swojej pasji.

Klonowice – Czarna Woda (Hydrostacja)

 Dla początkujących i zabieganych

Klonowice – Czarna Woda. Najkrótszy dwugodzinny spływ kajakowy rzeką Wdą do naszego kempingu i wypożyczalni dla początkujących kajakarzy, albo tych co mają mało czasu. Ten etap trasy kajakowej nadaje się również jako alternatywa w niepogodę. Na trasie tego spływu kajakowego mijana jest śliczna leśna dolina, któtki ale ciekawy przemysłowy lewy brzeg w Czarnej Wodzie, zadbane ogródki działkowe i 2 duże mosty nad Wdą: kolejowy i drogowy, gdzie zawsze rzeka przyspiesza. Dalej z kajaka widoczne są: na lewym brzegu tzw. “Stara Czarna Woda” czyli ciąg domów jednorodzinnych usytuowanych wzdłuż doliny rzeki Wdy, na prawym brzegu Złe Mięso i Jastrzębie. W końcu na wysokości wsi Jastrzębie na lewym brzegu znajduje się nasz kemping i wypożyczalnia Kajaki Hydrostacja.

 

}

2 godziny

,

10 km

łatwa

Miedzno – Czarna Woda (Hydrostacja)

Klasyk – spływ kajakowy o średnim stopniu trudności

Jednodniowy spływ kajakowy na bardzo urozmaiconym odcinku rzeki: Miedzno – Wojtal – Czarna Woda. Ten etap rzeką Wdą polecamy na weekendowe rodzinne spływy kajakowe. Start we wsi Miedzno gwarantuje wielką różnorodność również dla kajakarzy planujących jednodniowe spływy rzeką Wdą. Najpierw wiejskie klimaty, potem urok ślicznego rozlewiska rzeki Wdy przed wioską Wojtal w typowym otoczeniu dojrzałego sosnowego lasu i klimat jak z bajki o nazwie “Bory Tucholskie”. Jedna łatwa dla kajakarzy przenoska w Wojtalu i okazja by zaopatrzyć się w barze lub sklepie rybnym po prawej stronie rzeki. UWAGA! 200 m za przenoską trzeba przepłynąć pod bardzo niskim mostem. Ponieważ nurt jest tu szybki to należy się do tego wcześniej przygotować tzn. bardzo zwolnić i usiąść na dnie kanu lub kajaka. Potem rzeka Wda meandruje przez piękny las, w którym kajaki ciuchutko suną aż do miejscowości Czarna Woda. Spod mostu drogowego na drodze krajowej 22 relacji Starogard Gdański – Chojnice należy kontynuować spływ kajakami lub kanu przez około 35-40 minut. Na prawym brzegu rzeki Wdy mija się wioski Złe Mięso oraz Jastrzębie. Meta spływu to usytuowana na lewym brzegu wypożyczalnia kajaków i kemping o nazwie Kajaki Hydrostacja. To ślicznie zlokalizowane pole namiotowe znajduje się na samym końcu wsi. To nadal jest Czarna Woda.

 

}

3,5 – 4 godziny

,

18 km

średnia

Bąk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Nasz najdłuższy klasyk na spływ jednodniowy. Spływ rzeką w kajaku lub kanu  dla kajakarzy, którzy chcą spędzić minimum pół dnia na wodzie.

To najdłuższy klasyk, bardzo często wybierany odcinek rzeki. Z Bąka do Wojtala rzeka wycina dolinę w piaszczystych meandrach zarośniętych lasem sosnowym. Na trasie do Wojtala biwak Miedzno na lewym brzegu i Rezerwat Kamienne Kręgi na prawym brzegu rzeki. Od Rezerwatu Kamienne Kręgi w Odrach do Wojtala kajaki płyną po ślicznym śródleśnym rozlewisku, które powstało przez zaporę na rzece Wdzie we wsi Wojtal. W Wojtalu jest jedyna obowiązkowa przenoska. Opis trasy od Wojtala do naszej bazy w Czarnej Wodzie znajdziesz powyżej. Kontynuując spływ kajakami będziesz mijał po drodze wsie: Wojtal, Wieck, Klonowice, miasteczko Czarna Woda, wieś Złe Mięso i na prawym brzegu rzeki Jastrzębie.

 

 

}

5 – 6 godzin

,

23 km

średni

Górskie Mosty k. wsi Borsk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Spływ na cały dzień dla koneserów i świadomych kajakarzy

Spływ zaczyna się na starorzeczu Wdy. Krystalicznie czysta woda, wartki nurt, płytkie kamieniste meandry, sosnowo – olchowy las to cechy charakterystyczne tego odcinka. Tak przez około 2 km, potem rzeka robi się nieco głębsza, a dno piaszczyste. W takiej pięknej scenerii spływ kontynuujesz aż do biwaków we wsi Miedzno. Opis spływu i mapę na trasie Miedzno – Czarna Woda szukaj powyżej. Kontynuując spływ kajakami będziesz mijał po drodze wsie: Odry, Wojtal (powyżej mapa i opis trasy) , Wieck, Klonowice (powyżej mapa i opis trasy) , miasto Czarna Woda, wieś Złe Mięso i na prawym brzegu rzeki Jastrzębie. 

 

}

7.5 godziny

,

26.5 km

wymagająca

Czarna Woda (Hydrostacja) – Czarne

Krótki spływ kajakowy z naszej bazy w Czarnej Wodzie w dół rzeki. Dla wszystkich – zwłaszcza dla początkujących kajakarzy i zabieganych ludzi, którzy w kajaku siedzą raz na kilka lat

Najłatwiejszy spokojny i leniwy odcinek do pływania nawet z małymi dziećmi. Ciekawy, krótki etap rzeką z naszej przystani dla początkujących, albo tych co mają mało czasu. Nadaje się również jako alternatywa w niepogodę i pływanie pierwszy raz z małymi dziećmi, bo można skończyć jeszcze szybciej: Klaniny 4 km od przystani, Czubek na 9 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina i niewielkie osady. Koniec spływu na lewym brzegu za betonowym mostem z żółtymi barierkami na biwaku Czarne. To trzeci licząc od naszej wypożyczalni most, po którym przejedzie auto osobowe.

 

}

2.5 godziny

,

11 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młyńsk

Nasz średni klasyk od przystani w dół rzeki. Dla tych co nie boją się skończyć spływ “pośrodku niczego” z wyższymi kosztami dojazdu do tego trudnego celu. 

Ciekawy, średni etap rzeką z naszej przystani dla każdego, ale z dość trudnym brzegiem do wysiadania. Nadaje się jako alternatywa w niepogodę, bo spływy kajakowe można skończyć szybciej – w osadzie Bąk na 9 km lub Czarne 11 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina rzeki Wdy i niewielkie osady. Poniżej wsi Czarne śliczne nadrzeczne, podmokłe łąki. Koniec spływu na lewym brzegu na jednej z takich uroczych łąk. Kajaki wyciągamy tuż przed dużym całkowicie drewnianym mostem. To niewygodny i wysoki brzeg zarówno do wysiadania, jak i do wyciągania kajaków na przyczepę.

 

}

3 godziny

,

15 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Osowo Leśne

Atrakcyjny spływ kajakowy dla wszystkich kajakarzy. To klasyk ze startem z naszej przystani

Bardzo często wybierany w weekend. Krajobraz to śliczna żyzna łąka w dolinie rzeki z fragmentami sosnowych lasów i przewagą olchy na brzegach rzeki. Po drodze przed Czubkiem zaczynają się ogromne połacia płytkiego i piaszczystego dna zachęcające do zabawy i kąpieli. W Czubku skromne leśne pole po prawej przed i lewej stronie za mostem. W Czarnym za mostem kemping z wiatami, paleniskami, gastronomią i super miejsce do kąpieli. Jest tam jak w jacuzzi. Dalej spływ kajakami wiedzie pod wysokim drewnianym mostem – to Młyńsk. Raczej nie kończ tu spływu. Wysoki i trudny do wyjścia brzeg oraz trudny dla nas dojazd raczej skłaniają, by powiosłować jeszcze 30-40 minut. Wypatruj tu ptactwa wodnego i ryb widocznych na tle białego piaszczystego dna. Dotrzesz kajakiem do dużego betonowego mostu koło wsi Osowo Leśne, przy którym znajduje się pomnik Papieża Jana Pawła II. Spływ kajakarzy kończy się przed mostem na lewym brzegu.

 

}

4-5 godzin

,

21 km

średnia

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młynki Leśniczówka

Długi spływ kajakowy. Tylko dla wytrwałych kajakarzy i świadomych turystów lub dla tych co lubią prawdziwe wyzwania.

Trasa tylko dla wytrwałych. Naprawdę warto! Jeśli się stale wiosłuje to płytką rzeką, tak jak Wda w tej części, jesteś w stanie pokonać około 5km/h. Za Osowem Leśnym dominują podmokłe łąki i cudowne zachęcające do wejścia płytkie i piaszczyste dno rzeki. Po ok. 3km las ponownie zbliża się do rzeki i czaruje nas swym bogactwem i spokojem. Zakończenie spływu przy Leśniczówce Młynki po prawej za mostem. Opis etapu Czarna Woda – Osowo Leśne powyżej.

 

}

6-8 godzin

,

28 km

wymagająca

Rzeka Wda. Wdecki młyn – Błędno

Atrakcyjny spływ kajakowy dla tych wciągniętych. 

Jeden z etapów kilkudniowego spływu kajakowego, w właściwie spływu na kilka osad w kanu. Start przy zaporze na rzece o nazwie Wdecki Młyn, meta spływu na leśnym biwaku Błędno. Stopień trudności średni tylko ze względu długość spływu. Zerknijcie. To było ok 6h pływania.

 

}

6-7 godzin

,

26 km

średnia

Rzeka Wda. Spływ Kajakowy Osowo Leśne – Wdecki Młyn

Długi jednodniowy spływ kajakowy. 

Jednodniowy etap spływu. Rzeka Wda latem. Trasa Osowo Leśne w okolicy Mały Bukowiec, przez wieś Wda do biwaku Wdecki Młyn. Pierwsza część bogata w podmokłe nadrzeczne łąki i pastwiska. Od Młynek więcej lasu. Cały odcinek z dala od cywilizacji. W rzece cudnie czysta, przejrzysta i pełna ryb woda.

 

}

5-6 godzin

,

21.6 km

wymagająca

Rzeka BRDA  Rytel – Woziwoda

 Klasyk. 

Piękne śródleśne miejsce nad rzeką Brdą. Stąd ruszają spływy kajakowe śliczną rzeką. To tutaj w sierpniu 2017 roku nawałnica zniszczyła ogromne obszary leśne. Rzeka w na tym odcinku jest szybka, zasobna w wodę i bardzo meandrująca. Kajakarze mają do pokonania bardzo ciekawy odcinek do Woziwody.

 

}

5 – 6 godziny

,

21.6 km

↔

średnia

 

Cennik wynajmu kajaków na spływ jednodniowy, dwudniowy lub trzydniowy – rzeka Wda, Brda, Wierzyca. 

 

powyżej 3 dni rabat 5%

  powyżej 6 dni rabat 10%

   powyżej 9 dni rabat 20%

Ceny  poniedziałek – piątek 

Weekendy ( z wyłączeniem 12-15 sierpnia 2022)

Długie weekendy 3-6 czerwca i 13-15 sierpnia 2021

Dostępne rodzaje kajaków

Zobacz  wszystkie nasze kajaki w zakładce SPRZĘT

Wyposażenie kajakarza. Cennik

Cennik dodatkowego wyposażenia

SUPER OFERTA! 

KROK 1
Użyj kalkulatora aby poznać szacunkowy koszt spływu

KROK 2
Wyślij wyliczenie do nas, możesz zapytać o dodatkowe usługi

KROK 3
Zarezerwujemy dla Ciebie sprzęt lub wyślemy ofertę specjalną

Formularz dla spływu grupowego

Potwierdź zgodę

4 + 8 =

Kajaki.Hydrostacja.pl

NR KONTA mBank 86 1140 2004 0000 3302 5230 1294
HYDROSTACJA, Damian Mrożek

Fragen & Antworten

Welcher Kajak sollte man wählen, wenn man die Länge der Tour betrachtet?

Ein STANDARD-Kajak ohne Gepäckraum ist in der Regel ausreichend für eine eintägige Kajakfahrt. Ein DE LUX-Version mit der Kammersoll man in Betracht ziehen, falls Sie etwas in der Kammer verstecken und es nicht im Cockpit aufbewahren wollen. Wir erfüllen Ihre Erwartungen und bieten solche Kajaks an. Wir haben auch 100% wasserdichten Kajaksäcke, in denen Sie für 5 Zloty pro Tag trockene Sachen, Schlüssel, Dokumente verstecken können.

Wochenend-Tour kann immer noch in Kajaks im STANDARD VERSION machen, wenn Sie etwas Geld sparen wollen oder wenn Sie das Ende der ersten und den Beginn des zweiten Abschnitt der Tour und die Unterkunft in unserer Basis planen. Die Autos mit Gepäck kann man auf unserem Parkplatz bleiben und zwei Tage "leicht" fahren, d. h. ohne Gepäck.

Für mehrtägiges Tour oder wenn Sie mit Ihrem Gepäck auf eine Tour fahren, empfehlen wir unsere DE LUX-Kajak mit einer Kammer und volles Schiffstauwerk. Die Kammer wird geschlossen sein und Sie werden sich um nichts kümmern, auf dem Deck des Kajaks werden Sie ein leichtes Gepäck haben, wie z. B. ein Kartenbuch, Karimatten, Kajaksack mit einem Schlafsack, usw.

Welche Ausrüstung wählen am besten für die Teilnehmer?

Kajakfahren in einer Gruppe von Freunden und Bekannten. Sehr oft wird ein Zwei-Personen-Kajak gewählt, weil die Kajakfahrer es meist so arrangieren, dass sie zu zweit fahren. Wenn es einer ungeraden Zahl von Menschen ist, können wir ein Ein-Personen-Kajak vorschlagen. Das ist genauso schnell und stabil wie ein Zwei-Personen-Kajak.

Kajakfahren mit der Familie erfordert einen anderen Ansatz. Wenn Sie ein Kind bis max. 6 bis 7 Jahre alt haben, möchten Sie es in der Regel in Ihrer Nähe haben. Wir bieten in diesem Fall ein 3-Personen-Kajak an.

Wenn Sie ein älteres Kindoder zwei Kinder bis zum Alter von 12 Jahren haben, dann ist eine beste Wahl für eine gemeinsame Kajakfahrt ein familiäres, extrem packbares und stabiles Kanu für 3 - 4 Personen. Unsere Kunden, die versucht haben, mit der Familie im Kanu zu schwimmen, wollen das in der Regel nicht mehr ändern. Eine andere Lösung für eine 3-Personen-Familie ist:Ein-Personen-Kajak + Zwei-Personen-Kajak.

Ein Kajak für eine Person ist für fast jeden geeignet. Wir haben viele Kunden, Freunde und Bekannte, die der Meinung sind, dass man nur im Ein-Personen-Kajak schwimmen kann, wenn man schwimmt.

 

 

 

Was soll man für einen Kanu-Tag mitnehmen?

 • Kleidung zur Änderung, denn man weiß nie, wann man das braucht. Schützen Sie ihn davor, nass zu werden und denken Sie daran, dass der Müllsack nicht ausreicht - er ist ein armseliges Ding.
 • Regenmantel - jeder hat einen Schrank
 • Schirmmütze- hilft bei der Hitze und wenn es regnet
 • Trinkwasser und etwas zum Essen in der Nähr
 • wasserdichte Taschen für Dinge, Dokumente, Telefone. . .
 • der richtige Schuhe, in dem man keine Angst hat, ins Wasser zu gehen. Gehen Sie ins Wasser ohne Schuhe nicht. Dort gibt es viele scharfen Stöcken und manchmal Abfall, den andere im Wasser zurücklassen und auf Campingreisen
 • Sonnenbrille
 • gesichertes Mobiltelefon

Wie schwimmt man?

 • Bevor Sie starten, versichern Sie sich vor Ertrinken und ordnen Sie die Dinge im Kajak so an, dass das größere Gewicht hinten liegt. Dann fährt das Kajak geradeaus. Wenn Sie das nicht machen, ist es sehr möglich, dass das Kajak einmal rechts und einmal links abbiegen.
 • Die schwerere und körperlich fitePerson sollte auf der Rückseite des Kajaks sitzen.
 • Wir haben Schwimmwesten für Kinder ab 3 Jahren und Sicherheitswesten in allen Größen. Behandeln Sie die Weste nicht als ein Kissen für Ihren Hintern. Unsere Kajaks haben sehr bequeme Sitze und die Westen haben Schnallen und Gurte zum Verstellen, so dass sie Ihren Sitzkomfort nicht verbessern
 • Steigen Sie in das Kajak ein und steigen Sie auf dem Wasser aus, nicht am Ufer. Einsteigen am Ufer = falsche Balance, was oft schon zu Beginn des Fahrens mit einem Kipper endet.
 • Achten Sie stets auf Hindernisse in Form von Ästen und Steinen im Flussbett oder als Brücken. Dies sind die Orte, an denen das Abkippen am häufigsten geschieht.
 • Sitzen Sie immer ruhig und gerade im Kajak und machen Sie keine plötzlichen Bewegungen.
 • Beim Unterfahren von Hindernissen (umgestürzte Bäume, Brücken) nicht seitlich lehnen. Am besten legt man sich in ein Kajak oder lehnt sich nach vorne und setzt sich auf den Boden des Kanus.
 • Kajakfahren unter dem Einfluss von Alkoholode-ändern Rauschmitteln ist verboten.

Dane do przelewu za spływy grupowe

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany dzień tygodnia.

You have Successfully Subscribed!

Dane do przelewu

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika.

You have Successfully Subscribed!

Rezerwuj spływ