Spływy jednodniowe rzeką Wdą

Oferujemy spływy rzekami Pomorza, Kociewia oraz Kaszub.

Organizujemy spływy kilkugodzinne, spływy weekendowe i kilkudniowe. Oprócz polecanych przez nas tras, jesteśmy w stanie dostarczyć sprzęt oraz uczestników w dowolne miejsce początku spływu, a następnie odebrać z ustalonego końca trasy. Osobom niepewnym swoich możliwości pomożemy z wyborem odpowiedniego odcinka rzeki. Dopasujemy spływ do Twoich umiejętności i oczekiwań. Blisko nam na rzeki: Wda, Brda, Wierzyca, Niechwaszcz, Kanał Wdy i Kanał Brdy, więc jeśli wybierasz spływ jednodniowy to najlepiej na tych szlakach. Na spływy dwudniowe, weekendowe i wielodniowe zawozimy nasze kajaki i kanu również na przystanie rzek: Słupia, Łupawa, Wisła od Torunia do Gdańska. Znamy je dobrze stąd też wiemy, które rzeki i które odcinki są dobre na spływ rodzinny, a które dostarczą atrakcji nawet zaawansowanym kajakarzom. 

Organizujemy również spływy dla grup, spływy firmowe, spływy integracyjne i szkolne. 

Trasy spływów kajakiem – Rzeka Wda

Wda to rzeka, będąca lewym dopływem Wisły. Wpada do niej za Świeciem, natomiast źródła tej rzeki znajdują się w okolicach Jeziora Wieckiego, niedaleko Bytowa. Wda nazywana jest często Czarną Wodą. Rzeka Wda posiada wysoką, II klasę czystości. Jest to rzeka o charakterze nizinno – leśnym, która przepływa przez Pojezierze Kaszubskie, przepiękną i niepowtarzalną Równinę Tucholską (Bory Tucholskie) oraz Wysoczyznę Świecką. Z racji urokliwych krajobrazów, jakie rozciągają się na trasie jej spływu, rzeka ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych rzek nizinnych Polski. Liczne zakola wśród lasów sprawiają, że nawet najbardziej wymagający miłośnicy kajakarstwa odnajdą tu idealne warunki do wypoczynku i uprawiania sportu. Warto dodać, że na rzece tej praktycznie nie występuje zbyt niski poziom wody, co nawet w okresie suszy sprawia, że kajakarze posiadają znakomite warunki do uprawnia swojej pasji.

Klonowice – Czarna Woda (Hydrostacja)

 Dla początkujących i zabieganych

Klonowice – Czarna Woda. Najkrótszy dwugodzinny spływ kajakowy rzeką Wdą do naszego kempingu i wypożyczalni dla początkujących kajakarzy, albo tych co mają mało czasu. Ten etap trasy kajakowej nadaje się również jako alternatywa w niepogodę. Na trasie tego spływu kajakowego mijana jest fajna leśna dolina, ciekawy przemysłowy lewy brzeg w Czarnej Wodzie, ogródki działkowe, 2 duże mosty nad Wdą kolejowy i drogowy, gdzie zawsze rzeka przyspiesza. Dalej z kajaka widoczne są: na lewym brzegu tzw. “Stara Czarna Woda” czyli ciąg domów jednorodzinnych usytuowanych wzdłuż doliny rzeki Wdy, na prawym brzegu Złe Mięso i Jastrzębie. W końcu na wysokości wsi Jastrzębie na lewym brzegu znajduje się nasz kemping i wypożyczalnia Kajaki Hydrostacja.

 

}

2 godziny

,

10 km

łatwa

Wojtal – Czarna Woda (Hydrostacja)

 Klasyk. Spływ rodzinny, lekki.

Trzygodzinny spływ kajakowy Wojtal – Czarna Woda. To piękny śródleśny odcinek idealny na spływ kajakowy z dala od cywilizacji. Jest doskonały na spływy rzeką Wdą dla całych rodzin. Wda to szlak idealny zarówno na kajak jednoosobowy, kajak dwuosobowy, kajak trzyosobowy oraz kanu (canoe) dla dwóch, trzech lub czterech osób. Nurt rzeki dość żwawy z niewielkimi przeszkodami śmiało poniesie kajaki. Uwaga na niski most we wsi Wojtal. Należy tu zwolnić do zera i usiąść na dnie kajaka, a nawet się w nim położyć. Dalej rzeka Wda płynie w zalesionej dolinie gdzie zawsze upały są mniej uciążliwe, silny wiatr niemal nieodczuwalny, lekki deszczyk prawie niezauważalny dla kajakarza, a w chłodniejsze wiosenne dni temeparatura powietrza o kilka stopni wyższa niż w odkrytej przestrzeni. Po drodze możliwe są: biwaki i postoje Klonowice – za mostem pole gminne, Czarna Woda – na lewym brzegu “Stara Kajakarnia” właśnie odnowiona. Stąd tylko 350 m do sklepu: przejdź mostkiem na prawy brzeg i idź pod górę, w lewo z biegiem rzeki 150 m przez las. Idź dalej prosto aż do osiedla. Następny przystanek podczas spływu rzeką Wdą to legendarne Złe Mięso na prawym brzegu rzeki, potem Jastrzębie na prawym i meta na lewym brzegu czyli nasze pole namiotowe i wypożyczalnia kajaków – Hydrostacja.

 

}

3 godziny

,

14 km

łatwa

Miedzno – Czarna Woda (Hydrostacja)

 Klasyk – spływ kajakowy z średnim stopniu trudności

Jednodniowy spływ kajakowy na bardzo urozmaiconym szlaku: Miedzno – Wojtal – Czarna Woda. Ten odcinek rzeką Wdą polecmy na weekendowe rodzinne spływy kajakowe. Start we wsi Miedzno gwarantuje wielką różnorodność również dla kajakarzy planujących jednodniowe spływy rzeką Wdą. Najpierw wiejskie klimaty, potem urok ślicznego rozlewiska rzeki Wdy przed wioską Wojtal w typowym otoczeniu dojrzałego sosnowego lasu i klimat jak z bajki o nazwie “Bory Tucholskie”. Jedna łatwa dla kajakarzy przenoska w Wojtalu i okazja by zaopatrzyć się w barze lub sklepie rybnym po prawej stronie rzeki. Potem rzeka Wda meandruje przez piękny las, w którym kajaki ciuchutko suną aż do miejscowości Czarna Woda. Tam spod mostu drogowego na drodze krajowej 22 relacji Starogard Gdański – Chojnice należy kontynuować spływ kajakami lub kanu przez około 35-40 minut. Na prawym brzegu rzeki Wdy mija sie wioski Złe Mięso oraz Jastrzębie, by dopłynąć do celu, którym jest usytuowana na lewym brzegu wypożyczalnia kajaków i kemping o nazwie Kajaki Hydrostacja. To ślicznie zlokalizowane pole namiotowe znajduje się na samym końcu wsi … (uwaga!) …Czarna Woda.

 

}

4 godziny

,

18 km

średnia

Bąk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Nasz najdłuższy klasyk. Spływ rzeką w kajaku lub kanu  dla kajakarzy, którzy chcą spędzić minimum pół dnia na wodzie.

To najdłuższy nasz klasyk, bardzo często wybierany odcinek rzeki. Z Bąka do Wojtala rzeka wycina dolinę w piaszczystych meandrach zarośniętych lasem sosnowym. Na trasie do Wojtala biwak Miedzno na lewym brzegu i Rezerwat Kamienne Kręgi na prawym brzegu rzeki. Od Rezerwatu Kamienne Kręgi w Odrach do Wojtala kajaki płyną po ślicznym śródleśnym rozlewisku. Opis trasy od Wojtala do naszej bazy w Czarnej Wodzie znajdziesz powyżej :  )

 

}

5 godzin

,

22 km

średni

Górskie Mosty k. wsi Borsk – Czarna Woda (Hydrostacja)

Spływ na cały dzień dla koneserów i świadomych kajakarzy

Spływ zaczyna się na starorzeczu Wdy. Krystalicznie czysta woda, wartki nurt, płytkie kamieniste meandry, sosnowo – olchowy las to cechy charakterystyczne tego odcinka. Tak przez około 2 km, potem rzeka robi się nieco głębsza, a dno piaszczyste. W takiej pięknej scenerii spływ kontynuujesz aż do biwaków we wsi Miedzno. Opis spływu i mapę na trasie Miedzno – Czarna Woda szukaj powyżej. 

 

}

7.5 godziny

,

26.5 km

wymagająca

Czarna Woda (Hydrostacja) – Czarne

Krótki spływ kajakowy z naszej bazy w Czarnej Wodzie w dół rzeki. Dla wszystkich – zwłaszcza dla początkujących kajakarzy i zabieganych ludzi, którzy w kajaku siedzą raz na kilka lat

Ciekawy, krótki etap rzeką z naszej przystani dla początkujących, albo tych co mają mało czasu. Nadaje się również jako alternatywa w niepogodę, bo można skończyć jeszcze szybciej – w Bąku na 9 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina i niewielkie osady. Koniec spływu na lewym brzegu za betonowym mostem z żółtymi barierkami na biwaku Czarne.

 

}

2.5 godziny

,

11 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młyńsk

Nasz średni klasyk od przystani w dół rzeki. Dla tych co nie boją się skończyć spływ “pośrodku niczego” z wyższymi kosztami dojazdu do tego trudnego celu. 

Ciekawy, średni etap rzeką z naszej przystani dla każdego, ale z dość trudnym brzegiem do wysiadania. Nadaje się jako alternatywa w niepogodę, bo spływy kajakowe można skończyć szybciej – w osadzie Bąk na 9 km lub Czarne 11 km od nas. Po drodze piękna leśna dolina rzeki Wdy i niewielkie osady. Poniżej wsi Czarne śliczne nadrzeczne, podmokłe łąki. Koniec spływu na lewym brzegu na jednej z takich uroczych łąk. Kajaki wyciągamy tuż przed dużym drewnianym mostem. To trudny i wysoki brzeg zarówno do wysiadania, jak i do wyciągania kajaków na przyczepę.

 

}

3 godziny

,

15 km

średnia

Czarna Woda (Hydrostacja) – Osowo Leśne

Atrakcyjny spływ kajakowy dla wszystkich kajakarzy. To klasyk ze startem z naszej przystani

Najłatwiejszy spokojny i leniwy odcinek do pływania nawet z małymi dziećmi. Krajobraz to śliczna żyzna łąka w dolinie rzeki z fragmentami sosnowych lasów i przewagą olchy na brzegach rzeki. Po drodze przed Czubkiem zaczynają się ogromne połacia płytkiego i piaszczystego dna zachęcające do zabawy i kąpieli. W Czubku skromne leśne pole po prawej przed i lewej stronie za mostem. W Czarnym za mostem kemping z wiatami, paleniskami, gastronomią i super miejsce do kąpieli. Jest jak w jacuzzi. Dalej spływ wiedzie pod wysokim drewnianym mostem – to Młyńsk. Raczej nie kończ tu spływu. Wysoki i trudny do wyjścia brzeg oraz trudny dla nas dojazd raczej skłaniają, by powiosłować jeszcze 30-40 minut. Wypatruj tu ptactwa wodnego i ryb widocznych na tle białego piaszczystego dna. Dotrzesz do dużego betonowego mostu koło wsi Osowo Leśne, przy którym znajduje sie pomnik Papieża Jana Pawła II. Spływ kończy się przed mostem na lewym brzegu.

 

}

4-5 godzin

,

21 km

łatwa

Czarna Woda (Hydrostacja) – Młynki Leśniczówka

Długi spływ kajakowy. Tylko dla wytrwałych kajakarzy i świadomych turystów lub dla tych co lubią prawdziwe wyzwania.

Trasa tylko dla wytrwałych. Naprawdę warto! Jeśli się stale wiosłuje to płytką rzeką, tak jak Wda w tej części, jesteś w stanie pokonać około 5km/h. Za Osowem Leśnym dominują podmokłe łąki i cudowne zachęcające do wejścia płytkie i piaszczyste dno rzeki. Po ok. 3km las ponownie zbliża się do rzeki i czaruje nas swym bogactwem i spokojem. Zakończenie spływu przy Leśniczówce Młynki po prawej za mostem. Opis etapu Czarna Woda – Osowo Leśne powyżej.

 

}

6-8 godzin

,

28 km

wymagająca

Cennik wynajmu kajaków

Ceny  poniedziałek – piątek w  sezonie 2019

Ceny w weekendy i święta w sezonie  2019

Dostępne rodzaje kajaków

Cennik osprzętu

Cennik dodatkowego wyposażenia dla wypożyczeń indywidualnych. Dla większych grup rabaty oraz oferty specjalne.

SUPER OFERTA! 

KROK 1
Użyj kalkulatora aby poznać szacunkowy koszt spływu

KROK 2
Wyślij wyliczenie do nas, możesz zapytać o dodatkowe usługi

KROK 3
Zarezerwujemy dla Ciebie sprzęt lub wyślemy ofertę specjalną

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się w ciągu jednego dnia

OBLICZ KOSZT SPŁYWU4 osobowe canoe

Wybierz opcję aby kontunować

DALEJ

Cena końcowa

Szacunkowa cena spływu :

Podsumowanie

Opis Info Ilość Cena:
Rabat:
Suma:

ZAREZERWUJ SPŁYW

Kajaki.Hydrostacja.pl

NR KONTA mBank 86 1140 2004 0000 3302 5230 1294
HYDROSTACJA, Damian Mrożek

Strefa pytań

 

Jaki kajak wybrać patrząc na długość spływu?

 

Na jednodniowy spływ kajakowy zazwyczaj wystarcza kajak w wersji STANDARD bez komory bagażowej. Jeśli jednak chcesz coś schować do komory i nie trzymać tego w kokpicie w obawie przed zgubieniem to zastanów się nad wersją DE LUX z komorą. Wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom i w ofercie mamy takie kajaki. Posiadamy również w 100% szczelne worki kajakowe, do których za 5 zł dziennie schowasz suche rzeczy, klucze, dokumenty...

Spływ weekendowy może nadal odbywać się w kajakach w WERSJI STANDARD jeśli chcesz trochę zaoszczędzić lub jeśli zaplanujesz koniec pierwszego i początek drugiego etapu spływu oraz nocleg w naszej bazie. Wtedy auta z bagażami mogą zostać na naszym parkingu i płyniesz dwa dni "na lekko" tzn. bez bagażu.

Spływ wielodniowy lub jeśli wybierasz się na spływ z bagażem polecamy nasze kajaki w wersji DE LUX z komorą i pełnym olinowaniem na pokładzie. Komorę zamkniesz i o nic się nie martwisz, na pokładzie kajaka przytroczysz lekki bagaż jak mapnik, karimaty, worek kajakowy ze śpiworem etc. 

 

 

 

 

Jaki sprzęt wybrać pod kątem jego uczestników?

Spływ kajakowy w grupie przyjaciół i znajomych. Zazwyczaj wybierany jest kajak dwuosobowy, bo najczęściej kajakarze umawiają się tak, że płyną parami. Gdy jest nieparzysta liczba zgłoszonych umożliwiamy dobór kajaka jednoosobowego, który jest równie szybki i stabilny co kajak dwuosobowy.

Rodzinny spływ kajakowy wymaga odmiennego podejścia. Jeśli masz dziecko do 6 max do 7 lat to najczęściej chcesz je mieć blisko siebie. Właśnie w takiej sytuacji oferujemy kajak 3 osobowy. Jeśli masz starsze dziecko lub dwoje dzieci nawet do 12 roku życia to wygodnym i ekonomicznym wyborem na wspólne spływy kajakowe będzie rodzinne, niezwykle pakowne i stabilne kanu dla 3 - 4 osób. Nasi klienci, którzy spróbowali pływać rodzinnie w kanu zazwyczaj już nie chcą tego zmieniać.

Innym rozwiązaniem dla 3 osobowej rodziny jest zestaw: kajak jednoosobowy + kajak dwuosobowy. 

Kajak jednoosobowy jest niemal dla każdego. Mamy wielu klientów, znajomych i przyjaciół, którzy uważają, że jak pływać to tylko spływ w kajaku jednoosobowym.

 

 

Co zabrać ze sobą na jednodniowy spływ kajakowy?

 • odzież na przebranie, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna. Zabezpiecz ją przed zmoczeniem i pamiętaj, że worek na śmieci nie załatwia sprawy - to słaby przeżytek. 
 • kurtkę na deszcz - każdy ma w szafie
 • czapkę z daszkiem - pomaga w upał i podczas opadów deszczu
 • wodę pitną i jedzenie pod ręką w kajaku
 • kajakowe worki wodoszczelne na rzeczy, dokumenty, telefony...
 • odpowiednie obuwie, w którym nie będziesz się bać wejść do wody. Nie wchodź do wody boso ze względu na muszle, ostre patyki i czasem śmieci pozostawione przez innych w wodzie i na biwakach
 • okulary przeciwsłoneczne
 • zabezpieczony telefon komórkowy

Jak pływać?

 • Zanim wypłyniesz dobrze zabezpiecz przed utopieniem i ułóż rzeczy w kajaku tak, by większy ciężar był z tyłu. Wtedy kajak pływa prosto. Jeśli zaburzysz ten układ nie dziw się, że raz skręcasz w prawo, raz w lewo. 
 • Osoba cięższa i sprawniejsza fizycznie powinna siedzieć z tyłu kajaka
 • Należy odpowiednio dobrać rozmiar kamizelki asekuracyjnej. Posiadamy kamizelki ratunkowe dla dzieci już od 3 roku życia oraz kamizelki asekuracyjne w każdym rozmiarze. Nie traktuj kamizelki jako poduszki pod pupę. Nasze kajaki mają niezwykle wygodne siedziska, a kamizelki mają klamry i paski do regulacji, więc nie poprawią Twojego komfortu siedzenia. 
 • Do kajaka wsiadaj i wysiadaj na wodzie, a nie na brzegu. Wsiadanie na brzegu = zaburzona równowaga co często kończy się wywrotką już na starcie spływu. 
 • Zawsze bacznie obserwuj przeszkody w postaci gałęzi i kamieni w korycie rzeki lub w postaci mostków. To w tych miejscach najczęściej dochodzi do wywrotki. 
 • Zawsze siedź spokojnie, prosto w kajaku i nie wykonuj gwałtownych ruchów na bok. 
 • Przepływając pod przeszkodami (zwalone drzewa, mostki) nie należy przechylać się na boki. Najlepiej położyć się wówczas w kajaku lub pochylić do przodu a w kanu należy usiąść na jego dnie. 
 • Zabronione jest pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających
 
Call Now Button

Zapłać za zajęcia na pływalni Witomino

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

86 1140 2004 0000 3302 5230 1294

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany dzień tygodnia.

You have Successfully Subscribed!

Zapłać za zajęcia na pływalni Osowa

 

Wskazaną kwotę należy wpłacić na konto w mBanku: 

 

39 1140 2004 0000 3902 7794 5542

W tytule przelewu wpisz imię i nazwisko uczestnika oraz wybrany dzień tygodnia.

You have Successfully Subscribed!